Достапни линкови

Убиен талибански Господар на Војната во Авганистан


Американските сили во Авганистан соопштија дека убиле еден командант и 16 милитанти во воздушен напад. Убиениот е Мула Мустафа командант на околу 100 милитанти во провинцијата Гхор. Тој, според соопштението, имал средба со талибански лидери поврзани со Иранската Револуционерна Гарда.
XS
SM
MD
LG