Достапни линкови

Во Ингушетија убиен Судија


Вооружени лица го убија главниот судија во руската република Ингушетија Азу Газирјева, а во нападот се ранети уште три лица. Таа била нападната кога ги возела децата во училиште. Убиството е дел од серијата насилства на северот на Кавказот.
XS
SM
MD
LG