Достапни линкови

Прогноза за времето- и натаму топло


Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб ветер од југоисточен правец. Утринската температура се движи од 10 до 17, а дневната ќе биде од 30 до 38 степени. Во Скопје температурата ќе достигне до 35 степени.
XS
SM
MD
LG