Достапни линкови

Американски затвореник во белоруски затвор штрајкува со глад


Американски адвокат осуден на три години затвор во Белорусија поради индустриска шпијонажа, почна да штрајкува со глад. Адвокатот на осудениот Емануел Зелцер изјави дека неговиот клиент смета дека штрајкот е единствен начин да привлече внимание. Зелцер беше уапсен минатата година во услови на високи тензии во односите меѓу Белорусија и САД.
XS
SM
MD
LG