Достапни линкови

Северна Кореа, потенцијална закана


Директорот на американското национално разузнавање Денис Блер предупреди на потенцијалната опасна поврзаност меѓу воените и политичките настани во Северна Кореа. Тој прецизира дека станува збор за неодамнешните нуклеарни тестирања, кои комбинирани со сегашниот процес за менување на севернокорејскиот лидер можат да претставуваат потенцијална закана.
XS
SM
MD
LG