Достапни линкови

Послаб земјотрес во Валандово


Земјотрес со интензитет од три степени според Европската макросеизмичка скала бил почувствуван синоќа во 22 часот и 59 минути во Валандово. Епицентарот се наоѓа на околу 130 километри југоисточно од Скопје и потекнува од валандовското епицентрално подрачје.
XS
SM
MD
LG