Достапни линкови

Продолжува посетата на делегација на хрватскиот Сабор на РМ


Втор ден од посетата на Делегацијата на Одборот за европски прашања на Саборот на Република Хрватска во Македонија. Денеска таа ќе биде примена од претседателот на македонското Собрание Трајко Вељановски. Предвидени се и средби со пратеничката група на македонското Собрание за соработка со Парламентот на Хрватска, со претседателката на Комисијата за надворешна политика, Теута Арифи и со членовите на Комисијата.
XS
SM
MD
LG