Достапни линкови

Состанок на првите луѓе на армиите на балканските земји


Делегација на АРМ предводена од началникот на Генералштабот Мирослав Стојановски, ќе учествува на третата Конференција на началниците на генералштабовите на армиите на балканските земји која што се одржува во Белград. Конференцијата ќе ја отвори српскиот министер за одбрана, Драган Шутановац.
XS
SM
MD
LG