Достапни линкови

Обама- се наоѓаме на вистинскиот пат за излез од кризата


Американскиот претседател Барак Обама изјави дека стимулативниот пакет од 787 милијарди долари ќе произведе или ќе сочува 600 000 работни места во наредните сто дена. „Имаме уште многу до обновата, но се наоѓаме на вистинскиот пат“, рече Обама. Над 1,6 милиони луѓе ги загубија своите работни места во САД од почетокот на оваа година.
XS
SM
MD
LG