Достапни линкови

Сообраќајна несреќа во Египет - 15 загинати


Полициски извори од Египет соопштија дека 15 работници загинале откако автобусот во кој патувале се судрил со камион источно од Каиро. Несреќата се случила утрово на 30 километри од главниот град на Египет.
XS
SM
MD
LG