Достапни линкови

Нови барања за оставка на британскиот премиер Браун


Во Велика Британија се обновени повиците до премиерот Гордон Браун да си поднесе оставка, откако неговата Лабуристичка Партија доживена пораз на изборите за Европскиот Парламент. Лабуристите освоија само 15 насто од гласовите и се трети, по Конзервативците и Независната Партија. 6-мина министри од британската влада поднесоа оставки во минатата недела поради финасиски скандали.
XS
SM
MD
LG