Достапни линкови

Обама бара итни преговори меѓу палестинците и Израел


Американскиот пратеник за Блискиот Исток, Џорџ Мичел, изјави денеска дека претседателот Барак Обама сака итни мировни преговори меѓу палестинците и Израел. Мичел, кој деновиве ќе го посети Блискиот Исток, изјави дека такви преговори би биле од корист за нормализирање на односите на Израел со соседите, што е исто така безбедносен интерес и на Соединетите Држави.
XS
SM
MD
LG