Достапни линкови

Израелските сили убиле 4-ца палестински милитантиНајмалку 4-ца палестински милитанти биле убиени во судирите со израелските сили во близина на границата во централна Газа. До судирот дошло кога група вооружени палестинци се обиделе да ја поминат границата меѓу Израел и Појасот Газа.
XS
SM
MD
LG