Достапни линкови

Убиени 20 талибанци во јужен Авганистан


Авганистанското министерство за внатрешни работи соопшти денеска дека биле убиени 20-тина талибански милитанти во борбите во јужен Авганистан, во изминатиот викенд. Во одвоен инцидент, двајца германски војници од составот на НАТО биле ранети кога нивниот конвој налетал на мина во провинцијата Кундуз.
XS
SM
MD
LG