Достапни линкови

Про-западната коалиција победи на изборите во Либан


Коалицијата на чело со сунитската партија на Саад Харири, која е подржувана од Западот, прогласи победа на вчерашните парламентарни избори во Либан. Харири, кој е син на убиениот бивш премиер Рафик Харири, оцени дека во Либан победила демократијата. Според сеуште неофицијалните податоци, про-западната коалиција би требало да има мнозинство во Парламентот.
XS
SM
MD
LG