Достапни линкови

Победа на ракометарките во баражот за СП


Женската ракометна репрезентација на Македонија синоќа во Скопје ја совлада Австрија со 32-28, во првиот меч од баражот за пласман на Светското првенство кое во декември годинава ќе се одржи во Кина. Реванш натпреварот се игра во Инсбрук на 12-ти јуни.
XS
SM
MD
LG