Достапни линкови

Барање за стопирање на продажбата на Крајслер


Три компании од Индиана, САД испратија заедничко барање до Американскиот Врховен Суд за стопирање на продажбата на акциите на „Крајслер“ на „Фиат“. Претставниците од компаниите за сега бараат да се замрзне постапката, со што би се овозможило обжалување на одлуката за продажба.
XS
SM
MD
LG