Достапни линкови

Селани од Пакистан нападнаа талибански милитанти


Стотина селани од северозападниот дел на Пакистан се групирале и ги нападнале талибанските милитанти. Официјални извори потврдија дека групата селани убиле единаесет талибанци. Во петокот бомбаш самоубиец уби триесетмина селани од оваа област на Пакистан.
XS
SM
MD
LG