Достапни линкови

Бразил води во квалификациите за Светското првенство во фудбал


Со триумфот од 4:0 на гостувањето кај Уругвај, репрезентацијата на Бразил го презеде водство на табелата во Јужноамериканската зона. Аргентина ја победи Колумбија, додека во Венецуела се избори за петата позиција, откако со 1:0 ја совлада Боливија.
Постигнати резултати:
Уругвај - Бразил 0:4,
Парагвај - Чиле 0:2,
Аргентина - Колумбија 1:0,
Боливија - Венецуела 0:1.
Вечерва ќе се одржи мечот Перу - Еквадор.
XS
SM
MD
LG