Достапни линкови

Пожар во Истамбул


Силен пожар избувна во хемиски институт во близина на Истанбул, јавија турските медиуми. Огнот пламнал по силната експлозија во магацин за материјали за изработка на бои во Диловаси, индустриска зона на 40 километри од Истанбул. Пожарникарските екипи за сега само делумно го изгаснаа пожарот. Штетите од пожарот се проценуваат на три милиони американски долари.
XS
SM
MD
LG