Достапни линкови

Четири земји обезбедија пласман на Светскиот Куп во фудбал


Четири земји обезбедија пласман на Светскиот Куп во фудбал. Екипите на Јапонија, Австралија, Јужна Африка и Холандија обезбедија места во Купот, кој се одржува следната година во Јужна Африка. Холандија е првата европска земја која се квалификуваше за финалето на Светскиот Куп.
XS
SM
MD
LG