Достапни линкови

Тројца убиени во Авганистан


Бомбаш самоубиец уби три лица во Спин Болдак во јужниот дел на Авганистан. Експлозијата настанала откако бомбашот го паркирал својот мотор пред ресторан во центарот на градот. Тројцата загинати се цивили а од експлозијата има и осум повредени.
XS
SM
MD
LG