Достапни линкови

Авионот на Ер Франс испратил 24 пораки


Авионот на „Ер Франс“ испратил 24 автоматизирани пораки за проблеми во системот пред да исчезне во Атлански Океан со 228 патници и членови на екипажот, повтврдија лица од тимот кој ја води истрагата во изјава за медиумите. По анализата на пораките, стручните лица велат дека се уште немаат доволно информации за да утврдат што точно се случило со авионот на француската авиокомпанија. Една од испратените автоматизирани пораки од леталото јавувала дека автопилотот се исклучил.
XS
SM
MD
LG