Достапни линкови

Пожар во детска градинка во Мексико - 29 жрвти


Најмалку 29 деца страдаа во пожар во мексиканската држава Сонора, соопшти мексиканската полиција. Се стравува дека ова не е конечен број на жртвите во детската градина во која имало околу 180 деца. Некои од децата со тешки изгореници се префрлени во американската држава Аризона. Засега не се знаат причините за пожарот.
XS
SM
MD
LG