Достапни линкови

65 годишница од денот Д - Обама во Франција


Американскиот Претседател Барак Обама денеска во Франција ке учестува на церемиониите по повод 65 годишнината од Денот Д, кога сојзничките сили се истоварија во Нормандија. По оваа инвазија започна повлекувањето на нацистичките трупи од Западна Европа а една година подоцна заврши Втората Светска Војна. Ова е последна станица на американскиот претседател Барак Обама кој деновиве ги посети Блискиот Исток и Германија.
XS
SM
MD
LG