Достапни линкови

Нуклеарна подморница ја бара Црната Кутија на исчезнатиот Ер Франс


Франција испрати нуклеарна подморница да го бара авионот на Ер Франс кој со 228 лица исчезна во понеделникот над Атланскиот Океан. Црната кутија е дизајнирана да емитува сигнал и до 30 дена. Лошото време како што се јавува ја попречува истрагата.
XS
SM
MD
LG