Достапни линкови

Украина го платила гасот - Газпром ке бара пари однапред


Украина соопшти дека го платила рускиот гас. На Газпром Украина до вторникот требаше да му плати 500 милиони долари. Газпром ова се уште го нема потврдено, а поради не почитување на крајните рокови компанијата соопшти дека за следни испораки ке се бараат пари однапред. Сличен спор во Јануари доведе до гасна криза во делови на Европа.
XS
SM
MD
LG