Достапни линкови

5-мина британски министри во оставка


Министерот за транспорт во британската влада Џеф Хун денеска си поднесе оставка, што е 5-ти министер во владата на Гордон Браун што си заминува од функцијата во текот на оваа недела. Хун беше изложен на јавни критики поради неоправдано трошење државни пари.
XS
SM
MD
LG