Достапни линкови

Признавање на Абхазија и Осетија за кредит од Русија, изјави Лукашенко


Белорусија ја обвини Русија дека не и го одобрува ветениот кредит се додека Минск не ги признае грузиските сепаратистички региони Абхазија и Јужна Осетија. Белорускиот претседател Александар Лукашенко, во интервју за руски медиуми изјави дека на Белорусија и било јасно ставено до знаење дека ќе добие кредит од 500 милиони долари доколку ги признае двете републики.
XS
SM
MD
LG