Достапни линкови

30 загинати во експлозија во Пакистан


Пакистанската полиција соопшти дека најмалку 30 луѓе биле убиени, а неколку десетици други биле повредени во денешната експлозија во северозападниот дел на земјата. Овој регион е зафатен со офанзивата на пакистанските сили против талибанските милитанти.
XS
SM
MD
LG