Достапни линкови

Ричард Холбрук во посета на Пакистан


Американскиот специјален претставник за Авганистан и Пакистан, Ричард Холбрук, денеска во Исламабад ќе разговара со пакистанските лидери. Предвидено е Холбрук да има средба и со армиски претставници посветена на офанзивата против талибанците во долината Сват.
XS
SM
MD
LG