Достапни линкови

Реконструкција на британската влада


Портпарол на британскиот премиер Гордон Браун соопшти дека денеска ќе биде направена реконструкција на британската влада, откако тројца министри си поднесоа оставки. Рејтингот на владејачките Лабуристи паѓа поради рецесијата, но и поради информациите дека некои пратеници правеле малверзации со државни пари.
XS
SM
MD
LG