Достапни линкови

Северна Кореја предлага разговори со Јужна КорејаСеверна Кореја денеска и предложила на Јужна Кореја разговори за нуклеарната програма, е соопштено во Сеул. Состанокот би требало да се одржи на 11-ти јуни во пограничниот град Кесонг. Тензиите на Корејскиот Полуостров се драстично зголемени откако Пјонг Јанг на 25-ти мај изврши нуклеарна проба.
XS
SM
MD
LG