Достапни линкови

Медведев - Русија ја избегна економската катастрофаРускиот претседател Дмитриј Медведев изјави дека Русија го избегнала драматичното сценарио во актуелната економска криза. Медведев, во интервјуто за рускиот весник Комерсант, оцени дека и покрај длабочината на кризата, катастрофата е избегната.
XS
SM
MD
LG