Достапни линкови

Евро избори во Ирска и во Чешка


Во Ирска и во Чешка денеска започнува гласањето за пратеници во Европскиот парламент. Во овие земји изборите ќе се одвиваат и утре, а до недела гласањето треба да заврши во сите земји членки на Европската Унија.
XS
SM
MD
LG