Достапни линкови

Романија означи крај на мисијата во Ирак


Воениот контингент на Романија денеска го означи крајот на активностите во Ирак со свечена церемонија која се одржа во воена база во јужниот дел на земјата. Пред војниците се обрати претседателот на Романија Траиан Басеску. До сега во Ирак загинаа тројца војници од Романскиот контингент кој брои 350 војници.
XS
SM
MD
LG