Достапни линкови

Европската Комисија ќе го истражува проблемот со рускиот гас


Европската комисија најави дека ќе започне мисија во Москва и Киев за подобро да го разбере проблемот со дистрибуцијата на природен гас за Европа. Портпарол на Претседателот на Европската комисија Жозе Мануел Баросо изјави дека целта на мисијата е да се утврдат фактите за ситуацијата. За сега не се знае кога ќе започне мисијата.

XS
SM
MD
LG