Достапни линкови

Комеморативна церемонија за загинатите од авионот на „Ер Франс“


Комеморативна церемонија за загинатите од авионот на „Ер Франс“ се одржа денеска во Париз. На комеморацијата, која се одржа во катедралата Нотре Дам присуствуваше и францускиот Претседател Никола Саркози. Авионот на „Ер Франс“ во кој имаше повеќе од 200 патници и членови на екипажот се сруши во Атлански океан. Потрагата по загинатите се уште трае.
XS
SM
MD
LG