Достапни линкови

Пад на цената на нафтата


Цената на нафтата паѓа на Азиските берзи откако достигна највисоко ниво во изминативе седум месеци. Барел нафта падна на 68 американски долари, откако во вторникот се продаваше по цени над 69 долари.
XS
SM
MD
LG