Достапни линкови

Британските сили застрелаа талибански лидер


Британското министерство за одбрана соопшти дека воените трупи на Британија убиле талибански лидер. Мулах Мансур, како што тврди британското министерство, бил застрелан при напад со хеликоптер во провинцијата Хелмад.
XS
SM
MD
LG