Достапни линкови

Следната средба НАТО - Русија на Крф


НАТО и Русија ќе го одржат следниот состанок на грчкиот остров Крф на 27 Јуни. Како што соопшти портпарол на алијансата, состанокот ќе се одржува на ниво на министри за надворешни работи. Последната средба помеѓу Русија и Алијансата се одржа по рускиот напад на Грузија минатата година.
XS
SM
MD
LG