Достапни линкови

Обама пристигна во Саудиска Арабија


Американскиот претседател Барак Обама пристигна во Саудиска Арабија, неговата прва дестинација во мисијата да ги подобри односите на САД со исламскиот свет. По средбата со Кралот Абдула, Обама заминува за Египет.
XS
SM
MD
LG