Достапни линкови

Десетмина убиени во Авганистан


Авганистанската полиција соопшти дека десет лица се убиени во експлозија на бомба поставена покрај пат во источниот дел на земјата. Загинатите биле вработени во приватна фирма за осигурување кои работеле со американски трупи. За сега не се знае дали загинатите патувале со американски војници кога нивното возило било погодено од експлозијата.

XS
SM
MD
LG