Достапни линкови

Обама ја започнува турнејата по Блискиот исток и Европа


Американскиот претседател Барак Обама денеска ја започнува турнејата по Блискиот Исток и Европа, со посетата на Саудиска Арабија. Тој во Ријад ќе разговара со кралот Абдулах за ситуацијата во Иран и за блискоисточниот мировен процес. Утре Обама заминува за Египет.
XS
SM
MD
LG