Достапни линкови

Тенорот Нацоски во Операта во Цирих


Македонскиот тенор Благој Нацоски денеска ќе настапи во оперската претстава „Аријадна на Наксос“ од Рихард Штраус во Операта во Цирих, најпрестижната оперска куќа во Швајцарија. Тоа е негова трета соработка со циришкиот оперски театар. До 14-ти јуни претставата ќе биде репризирана уште три пати.
XS
SM
MD
LG