Достапни линкови

Прогноза за времето денеска


Во Македонија ќе биде променливо облачно и повремено сончево. Во попладневните часови ќе има повремени врнежи од дожд. Ќе дува умерен ветер од северозападен правец. Утринската температура се движи од осум до 15, а дневната ќе биде од 17 до 25 степени.
XS
SM
MD
LG