Достапни линкови

Евреин и ром ќе ја тужат Босна


Босански евреин и ром ќе ја тужат Босна пред Европскиот суд за човекови права, бидејки Уставот не им дозволува да се кандидираат за претседател. Двајцата босански државјани ќе ја поднесат тужбата до Судот во среда.
XS
SM
MD
LG