Достапни линкови

Експлозија на бомба во Грузија


Грузиските власти сооптија дека во експлозија на бомба е оштетен сегмент од пругата во западниот дел на земјата. Портпаролот на железницата Зураб Гогокира изјави дека во експлозијата нема повредени , додавајки дека пругата ќе биде поправена за неколку часа.
XS
SM
MD
LG