Достапни линкови

Дваесетмина повредени во експлозија на бомба во Украина


Дваесетмина луѓе се повредени во експлозија на бомба во градот Мелитопол во Украина. Петорица од повредените се хоспитализирани со потешки повреди. Експлозијата настанала откако две непознати лица влегле во банката, оставиле два пакети и избегале.
XS
SM
MD
LG