Достапни линкови

Осум лица застрелани во Турција


Осум лица, вклучувајќи и две деца, се најдени убиени во стан во Адана, во јужна Турција, пренесе агенцијата АФП, повикувајќи се на турските медиуми. Службите за брза помош интервенирале по повик на роднина на една од убиените. Во станот, пронашле осум трупа со прострелни рани. Сторителите и мотивите за злосторството не се познати.
XS
SM
MD
LG